Mandala - nowa kolekcja 2021

Długo, oj długo myślałam nad nową kolekcją biżuterii. Nie potrafię iść ślepo za modą i obecnymi trendami, zawsze chciałam by to co tworzę było ponadczasowe i uniwersalne. Jednocześnie bardzo ważne jest dla mnie to, że moja twórczość musi odzwierciedlać to co mam w sercu i co mi w duszy gra. Stąd tak wiele w moich pracach  nawiązań do natury i piękna przyrody.

Biżuteria mandala to wynik moją fascynacją mandalami, która trwa już od długiego czasu, ale również dużym zainteresowaniem tradycją i kulturą Dalekiego Wschodu. Jeśli chodzi o moje mandale, wielokrotnie próbowałam swoich sił w malarstwie, marzyłam o stworzeniu całej dużej kolekcji kolorowych i energetycznych obrazów farbami akrylowymi . Nigdy jednak nie byłam w 100% zadowolona z efektów jakie udało mi się uzyskać.
I nagle w tym roku EUREKA! Dlaczego by nie spróbować tworzyć ich w formie takiej jaka wychodzi mi najlepiej? Chciałam uciec od tworzenia mojej biżuterii a tymczasem wyobraźnia i serce znowu pokierowały mnie w tą stronę...  W dodatku okazało się, że tworzenie trójwymiarowych, pełnych detali mandali z glinki polimerowej sprawia mi wiele radości i satysfakcji.

wisiorek mandala fioletowawisiorek mandala różowawisiorek mandala czerwonawisiorek mandala błękitna

Czym w ogóle jest mandala?
Mandala wywodzi się z tradycji hinduskiej oraz buddyjskiej, znaczenie tego słowa to "krąg" .Symbolizuje koło życia, święty krąg, jest symbolem rozwoju duchowego. Tworzenie mandali uznawane jest za metodę pracy nad duchowością. Może mieć różne formy, zawsze jednak tworzona jest na planie koła. Podstawowa mandala to okrąg z wpisanymi w niego kwadratami, może zawierać jednak wiele innych form i kształtów (np. motywy roślin, zwierząt, innych figur, itp.).Koło to symbol nieskończoności, kwadrat zaś symbolizuje cztery strony świata, z połączenia tych figur w formie mandali przedstawiano wszechświat.

Tworzenie mandali jest uznawane za formę medytacji, pomaga w skupieniu i koncentracji, rozwoju wyobraźni. W buddyźmie tantrycznym jest tworzona przez wiele dni a następnie niszczona podczas specjalnej ceremonii, co ma pomagać w transformacji osób praktykujących. Krytykowana przez Kościół Katolicki, który traktuje mandale jako zagrożenie duchowe.  Moim zdaniem wynika to jednak z braku wiedzy i zrozumienia. Kultura, z której wywodzi się mandala jest bardzo bogata jeśli chodzi o tradycję i filozofię, nawiązuje do rozwoju duchowego człowieka.

Kolekcja Mandala to bardzo kolorowa i energetyczna biżuteria, pełna pozytywnej energii, która towarzyszy mi podczas tworzenia.
Jak wszystkie moje produkty biżuteria Mandala wykonywana jest ręcznie w mojej pracowni, z profesjonalnej glinki polimerowej.

Chciałabym też wspomnieć o ważnej części tej kolekcji jaką jest biżuteria czakr, która przedstawia symbole wszystkich siedmiu głównych czakr człowieka.

bransoletki czakrybiżuteria czakra podstawybiżuteria czakra sakralnabiżuteria czakra splotu słonecznego
biżuteria czakry sercabiżuteria czakry gardłabiżuteria czakra trzeciego okabiżuteria czakry korony

Dopisz odpowiedź

* Imię
* E-mail (Nie udostępniane)
   Strona www (Nie udostępniane)http://)
* Komentarz
Wpisz kod