Modne trendy w biżuterii - owady. Biżuteria z ważką.

biżuteria z ważkąkolczyki ważkipierścionek z ważkązawieszka z ważkąbransoletka z ważką

Przyroda swym pięknem i niezwykłym bogactwem inspiruje twórców od zarania dziejów. Biżuteria, w której główną inspiracją były owady nie jest tu wyjątkiem. Symbolika i znaczenie biżuterii z owadami było bardzo różne, ale ten temat postaram się przybliżyć   innym razem.
Już w Starożytnym Egipcie  skarabeusz był jednym z najbardziej popularnych motywów (o jego symbolice, znaczeniu możecie przeczytać TUTAJ). Żuki, pająki i motyle bardzo popularne były w  II połowie XIX wieku, oraz późniejszej secesji (na pewno  część z Was zna secesyjne ważki, bogato zdobione kamieniami) .

Obecnie biżuteryjnym światem ponownie zawładnęła biżuteria z owadami i jest to zdecydowanie jeden z najgorętszych trendów nadchodzącego sezonu.

Najbardziej popularna jest biżuteria z motylami oraz ważki i to właśnie biżuteria z ważką będzie bohaterem dzisiejszego wpisu.

Ważka ma bardzo szeroką symbolikę, różniącą się dość mocno w zależności od kultury. Jej główne znaczenie to nieśmiertelność. Ze względu na cykl życia, podobnie jak motyle symbolizuje  zmianę oraz transformację. Związana jest z wodą. Ze względu na swą niezwykłą zwinność i umiejętność poruszania się we wszystkich kierunkach oznacza aktywność i energię. W wielu krajach symbolizowała dobrobyt, podążanie za marzeniami, szczęście i pomyślność.
Ciekawostka:  dawno temu w Europie ważka nie miała tak pochlebnej opinii: była symbolem przebiegłości i zła.

Jedno jest pewne: biżuteria z ważką stała się jednym z najbardziej popularnych elementów biżuterii z owadami. Ważka zagościła na spinkach, pierścionkach, wisiorkach i naszyjnikach, pięknie prezentuje się zarówno na bogatych jak i tych skromniejszych bransoletkach.

Jestem ciekawa jakie zdanie macie Wy na temat tego niezwykłego i pięknego owada? Przywiązujecie wagę do symboliki?

W mojej pracowni biżuteria z ważką powstała ponad rok temu i bardzo szybko stała się jednym z najczęściej zamawianych modeli, a dziś mogę powiedzieć, że to  absolutny bestseller Pracowni Kameleon.

Poniżej na zdjęciach oryginalna biżuteria ważki w odcieniu fuksji, mieniące się metalicznych błękitem, zieleniami i srebrem. W skład kolekcji wchodzi 5 par różnego rodzaju kolczyków, zawieszka, długi wisior oraz bransoletki: duża, wsuwana przez dłoń oraz skromna, sznurkowa.

biżuteria z ważką

Dla fanek nieco spokojniejszych i bardziej stonowanych kolorów przygotowałam inne propozycje. W bogatej kolekcji ważek znajdziecie zarówno biżuterię mieniącą się srebrem, jak i złotem. Oryginalna biżuteria w granacie, srebrze i zieleniach to wspaniała propozycja zarówno na co dzień jak i od święta.

biżuteria z ważką srebrnabiżuteria z ważką złotabiżuteria z ważką zielonabiżuteria z ważką granatowabiżuteria z ważką fioletowa

Całą kolekcję dostępną w różnych rozmiarach i wersjach  kolorystycznych można zakupić w zakładce "Biżuteria z ważką"

Dopisz odpowiedź

* Imię
* E-mail (Nie udostępniane)
   Strona www (Nie udostępniane)http://)
* Komentarz
Wpisz kod