Z czego tworzę swoje prace - słów kilka o materiałach i technikach CZ. II

Jedną z moich ulubionych metod tworzenia biżuterii jest technika zwana makramą.
Jak mówi wikipedia:
"Makrama to sztuka wiązania sznurków, bez użycia igieł, drutów lub szydełka. Znana już w starożytności. Stosując ją można wyplatać wiele rzeczy poczynając od kwietników, poprzez naszyjniki, makaty ścienne, kończąc na torebkach i plecakach. Do wyrobu przedmiotów za pomocą technik makramy można używać nici lnianych, konopnych, jedwabnych, sizalu i innych."

Do wyrobu oferowanej przeze mnie biżuterii używam wyłącznie nici nylonowych lub nylonowego sznurka o grubości do 1 mm. Wykorzystywane przeze mnie nici to najczęściej  S-LON, które do makramy są idealne, ze względu na odpowiednią sztywność i dosyć łatwą współpracę. Posiadają tylko jedną wadę jaką jest dość wysoka cena - przekłada się jednak ona na jakość stworzonego produktu. Makrama jest bardzo pracochłonną techniką, do której potrzeba wiele cierpliwości, szczególnie przy większych projektach, takich jak naszyjniki czy szerokie bransolety z kamieniami.

A oto przykładowe prace wykonane techniką zaplatania czyli makramy:

Często w swoich pracach mieszam różne techniki, np. z glinką polimerową czego przykładem jest naszyjnik z motylami. O glinkach można przeczytać we wcześniejszym wpisie na blogu.

Dopisz odpowiedź

* Imię
* E-mail (Nie udostępniane)
   Strona www (Nie udostępniane)http://)
* Komentarz
Wpisz kod