Kolczyki kwiaty - oryginalna biżuteria kwiatowa idealna w sezonie wiosenno-letnim

Kwiaty i motywy roślinne urzekają twórców od zarania dziejów, inspirują artystów w niemal we wszystkich dziedzinach sztuki. Ich piękno, ulotność, feeria barw i różnorodność kształtów sprawiają, że są jednym  z najczęściej wykorzystywanych motywów w biżuterii.

Kwiaty kojarzą się z kobiecym pięknem, subtelnością i delikatnością, a ich symbolika jest bardzo bogata. Obdarowując kogoś kwiatami "mówimy" mu więc często o naszych uczuciach. Czerwona róża nieodłącznie kojarzy nam się z miłością, żółta zaś z zazdrością. Kwiat lilii  utożsamiamy z niewinnością, storczyki oznaczają zaś zmysłowość i doskonałość. Niezapominajki są symbolem pamięci o kimś, kwiat lotosu stanowi symbol energii i zdrowia.

To właśnie z tych powodów biżuteria z motywem kwiatów zyskała popularność na całym świecie a  inspiracje kwiatowe są jednym z najczęściej wykorzystywanych motywów w biżuterii ślubnej. Chętnie noszona jest bez względu na wiek, zarówno przez małe dziewczynki jak i dojrzałe kobiety. Biżuteria kwiatowa to również uniwersalny i doskonały pomysł na prezent, np. obdarowując osobę biżuterią z niezapominajkami mówimy jej, że jest dla nas ważna i chcemy by o nas pamiętała.

Biżuteria kwiatowa na różne okazje: kolczyki kwiaty


Zdecydowanie najpopularniejszą formą tego typu biżuterii są kolczyki kwiaty. Na wiosenną i letnią porę do lekkich i zwiewnych stylizacji świetnie sprawdzą się zarówno pojedyncze i małe kwiatki noszone jako kolczyki wkrętki jak i  całkiem duże kolczyki kwiaty z różnymi dodatkami, np. modnymi chwostami. Te w jasnych i pastelowych kolorach będą świetnie pasować do letnich stylizacji, zwiewnych sukienek a nawet na plażę.

W sezonie jesienno zimowym lepiej sprawdzą się kolczyki kwiaty w ciemniejszych odcieniach: czerwieniach, bordo, zieleniach, czy granatach. Eleganckie, długie kwiatowe kolczyki będą piękną ozdobą podczas uroczystości i świetnym uzupełnieniem bardziej minimalistycznego stroju. Należy jednak pamiętać, że wybierając bogato zdobioną, wyrazistą biżuterię dobrze zachować umiar w innych dodatkach i kolorach.

Dopisz odpowiedź

* Imię
* E-mail (Nie udostępniane)
   Strona www (Nie udostępniane)http://)
* Komentarz
Wpisz kod