Z cyklu jak powstają moje prace - powstawanie naszyjnika

Dziś chciałabym Wam pokazać jak powstawał naszyjnik, który powstał specjalnie do inspiracji konkursowej w Royal- Stone pt. Japonia.

Ten naszyjnik powstawał przez 2 dni, a mój zamysł był taki, że makramowy wzór, którym jest wykonany mma symbolizować japońskie wachlarze. Ręcznie robione kwiaty, wykonane z masy polimerowej symbolizują kwitnącej wiśni. Nie wiem czy wyszło po japońsku, raczej nie jest to dosłowna interpretacja, oceńcie to sami... ale naszyjnik uważam za bardzo udany. Pięknie się go nosi, świetnie układa się na dekolcie a o to chodzi.

Do wykonania tego naszyjnika wykorzystałam następujące materiały:

-bardzo wysokiej jakości nici nylonowe S-lon,
-zapięcia ze stali chirurgicznej, żeby naszyjnik był bezpieczny w noszeniu i nie uczulał
-kamień - ametryn, niewielki ok 2 cm wys.
-mnóstwo szklanych koralików japońskich toho
-ręcznie wykonane kwiatki z masy polimerowej

1. Najpierw wykonałam górne części naszyjnika - technika makramy, czyli wyplatania ze sznurka. Wzór miał układać się w wachlarze.

Specjalna mata do makramy jest naprawdę cudownym narzędziem i bardzo ułatwia pracę. Kocham ją a bez niej czuję się jak bez ręki. Nie wiem jak kiedyś mogłam się bez niej obchodzić.

2. Następny etap to oplecenie ametrynu. Sztywne nici nie są proste w użytkowaniu ale pięknie trzymają kamień, bez możliwości jego wypadnięcia, jak to ma miejsce w przypadku tańszych materiałów. Przetestowane.

3. Kolejnym etapem było stworzenie małych kwiatuszków, wykonane zostały one z masy polimerowej fimo. Kwiatki mają z tyłu dziurkę żeby była możliwość wplecenia ich w pracę.

4.Kolejny etap to połączenie i wplecenie kwiatuszków, połączenie wszystkich elementów w całość. Najtrudniejszy i najbardziej pracochłonny etap pracy.

5. Gotowy naszyjnik, który prezentuje się tak :

Dopisz odpowiedź

* Imię
* E-mail (Nie udostępniane)
   Strona www (Nie udostępniane)http://)
* Komentarz
Wpisz kod