Proces twórczy

Chciałam dziś pokazać Wam w wielkim skrócie jak powstają niektóre z moich prac. Ponieważ zdecydowanie bardziej od pisania wychodzi mi tworzenie pokażę to za pomocą zdjęć.
Naszyjnik z piwoniami - dostępny tylko w 1 egzemplarzu, którego raczej nie powtórzę, ze względu na jego pracochłonność ale i wagę, która może przeszkadzać. Jest to praca pokazowa,  wykonana  na potrzeby konkursu.

w pierwszym etapie moje wyobrażenie naszyjnika przenoszę na kartkę papieru robiąc orientacyjny szkic. Nigdy nie wykonuję go dokładnie ponieważ z doświadczenia wiem, że i tak zawsze coś pozmieniam i zrobię inaczej. Taka moja natura, że podczas tworzenia ciągle coś dodaję lub odejmuję i robiąc coś po raz pierwszy nigdy nie wiem jak będzie wyglądał końcowy efekt :) Na zdjęciu poniżej pokazane są już wymodelowane kwiaty, które nakładam na projekt w celu połączenia ich w całość.
Kwiaty zostały zrobione całkowicie ręcznie z glinki polimerowej. Nigdy nie używam gotowych form, każdy element jest inny i w pewnym sensie wyjątkowy :)

Poniżej już prawie ukończone elementy naszyjnika wykonane techniką makramy z użyciem szklanych koralików. Pozostaje je już tylko wykończyć i umocować zapięcie.

Ostatni z etapów to połączenie ze sobą wszystkich elementów w całość :)

I jak już wspominałam niemal zawsze następuję u mnie zmiana koncepcji - wyrzuciłam wszystkie listki i zrobiłam nowe, w innym odcieniu, który lepiej pasował do zielonych szklanych koralików :)

Warto zadbać również o wykończenie pracy i jej tył, u mnie ostatecznie wyglądał tak:

Praca jest skończona!

1Kometarze

  • Avatar
   Joanna
   mar 12, 2017

   nie wyświetlają mi się te zdjęcia:( jakiś błąd na stronie?

Dopisz odpowiedź

* Imię
* E-mail (Nie udostępniane)
   Strona www (Nie udostępniane)http://)
* Komentarz
Wpisz kod